Søg

Kontakt CPH:DOX

Find os i Kødbyen i København, eller skriv til os.
Birgitte Fredsby

Birgitte Fredsby

Festivaldirektør
birgitte@cphfilmfestivals.dk

Niklas Engstrøm

Kunstnerisk leder
niklas@cphdox.dk

Katrine Kiilgaard

Vicedirektør, Chef for Industry & Training
katrine@cphdox.dk

Susanne Thygaard

Festivalproducer
susanne@cphdox.dk

Mads Mikkelsen

Chef for Udvalgskomitéen 
mads@cphdox.dk

Sune Blicher

Kommunikationschef
sune@cphfilmfestivals.dk

Tereza Simikova

Chef for CPH:FORUM
tereza@cphdox.dk

Mathias Büchner Jensen

Marketingchef
mathias@cphdox.dk

Nanna Lundgren Jensen

Produktionschef
nanna@cphdox.dk

Adam Thorsmark

Ansvarlig for regionale aktiviteter og musik
adam@cphdox.dk

Bugge Lützhøft

Digital projektleder
bugge@cphfilmfestivals.dk

Amira Høg Daimar

Digital kommunikation og sociale medier
amira@cphdox.dk

Amalie Brok

Projektkoordinator, UNG:DOX 
amalie.b@cphdox.dk

Marie Erbs Ørbæk (barsel)

Debat & Partnerskaber
marie@cphdox.dk