Direktion:

DIREKTØR: Tine Fischer

BESTYRELSE: Erik Stephensen, Poul Nesgaard, Malene Flindt Pedersen, Stig Andersen, Elin Schmidt, Louise Vesth, Henrik Bo Nielsen

Telefon & adresse

Flæsketorvet 60
1711 København V
Tel. : (+45) 33 93 07 34
info@cphdox.dk

Telefonens åbningstider er 10-16

Tine Fischer

Direktør
tinef@cphdox.dk

Katrine Kiilgaard

Vicedirektør, Head of Industry & Training
katrine@cphdox.dk

Susanne Thygaard

Festivalproducer
susanne@cphdox.dk

Niklas Engstrøm

Head of Programme
niklas@cphdox.dk

Mads Mikkelsen

Head of Selection Committee
mads@cphdox.dk

Tereza Simikova

Head of CPH:FORUM
tereza@cphdox.dk

Marie Erbs Ørbæk

Debat & Partnerskaber
marie@cphdox.dk

Adam Thorsmark

Head of Regional Activities & Music
adam@cphdox.dk

Lotte Krag

Everyday & DOX:ACADEMY Project Coordinator
lotte@cphdox.dk

Casper Andersen

Programmer / Film & Inter:active
casper@cphdox.dk

Sofie Bjerregaard

Head of Communication
sofie@cphdox.dk

Mathias Büchner Jensen

Head of Marketing
mathias@cphdox.dk

Amalie Brok

UNG:DOX Project Coordinator
amalie.b@cphdox.dk

Find os her…