Skal du også til Amsterdam? Kontakt os, hvis du vil mødes.

CPH:DOX har flyttet datoer fra november til marts, og det betyder, at festivalen nu for første gang i mange år har mulighed for at deltage i IDFA – uden selv at have kørt festival ugen forinden.

Og mens du læser dette er en stor CPH:DOX-delegation ved at gøre sig klar til at rejse til Amsterdam. Festivalen deltager i IDFA med følgende repræsentanter: Festival direktør Tine Fischer, programlæggerne Mads Mikkelsen og Niklas Engstrøm, de ansvarlige for Industry, Katrine Kiilgaard og Daniella Eversby, samt festival producer Susanne Thygaard.

Skal du også afsted til IDFA, og har du lyst til at mødes, må du endelig kontakte en – eller flere – fra delegationen.

Tine Fischer: tine@cphdox.dk

Mads Mikkelsen: mads@cphdox.dk

Niklas Engstrøm: niklas@cphdox.dk

Katrine Kiilgaard: katrine@cphdox.dk

Daniella Eversby: daniella@cphdox.dk

Susanne Thygaard: susanne@cphdox.dk